Drużyny w sezonie 1972/73

Poniższe zestawienie zawiera drużyny, które zostały ujęte w tabelach przedstawionych w dziale rozgrywek piłkarskich na Opolszczyźnie.

Wszystkie - Sezon po sezonie
Seniorzy - Juniorzy - Jun. mł - Trampkarze - Trampkarze 7-osob. - Młodzicy - Orliki
1971/72 -  1972/73  - 1973/74

Sezon 1972/73
Lp.LigaMiejsceDrużynaUwagi
1Klasa wojewódzka Opole1Odra II Opole
2Klasa wojewódzka Opole2Stal Racibórz
3Klasa wojewódzka Opole3Pogoń Prudnik
4Klasa wojewódzka Opole4Unia Krapkowice
5Klasa wojewódzka Opole5KKS Kluczbork
6Klasa wojewódzka Opole6Górnik Januszkowice
7Klasa wojewódzka Opole7Stal Zawadzkie
8Klasa wojewódzka Opole8Gwardia Opole
9Klasa wojewódzka Opole9Chemik Kędzierzyn
10Klasa wojewódzka Opole10Unia BodzanówB
11Klasa wojewódzka Opole11Orzeł Polska CerekiewB
12Klasa wojewódzka Opole12Otmęt Krapkowice
13Klasa wojewódzka Opole13Ruch Zdzieszowice
14Klasa wojewódzka Opole14Pionier Strzelce Op.B
15Klasa wojewódzka Opole15MZKS II NysaSP;*
16Klasa wojewódzka Opole16Budowlani Strzelce Op.
17A klasa Opole 11Tempo OpoleA;S
18A klasa Opole 21Piast Gorzów ŚląskiA
19A klasa Opole 31Polonia NysaA
20A klasa Opole 41Polonia GłubczyceA
21A klasa Opole 12LZS PopielówA
22A klasa Opole 22Odra KoźleA
23A klasa Opole 32Sparta PaczkówA
24A klasa Opole 42Rafamet Kuźnia RaciborskaA
25A klasa Opole 13Start Chróścice
26A klasa Opole 23Energetyk SławięciceA
27A klasa Opole 33Fortuna GłogówekP
28A klasa Opole 43Włókniarz Kietrz
29A klasa Opole 14Unia MurówP
30A klasa Opole 24Start OlesnoS
31A klasa Opole 34Metalowiec Łambinowice
32A klasa Opole 44LZS Studzienna
33A klasa Opole 15Start Siołkowice
34A klasa Opole 25LZS Cisowa
35A klasa Opole 35Unia Głuchołazy
36A klasa Opole 45Śląsk Reńska Wieś
37A klasa Opole 16LZS Kup
38A klasa Opole 26Stal II Zawadzkie
39A klasa Opole 36LZS Strzeleczki
40A klasa Opole 46LZS Tworków
41A klasa Opole 17Olimpia Lewin Brzeski
42A klasa Opole 27Małapanew II Ozimek
43A klasa Opole 37Polonia Biała Prud
44A klasa Opole 47Unia II Racibórz
45A klasa Opole 18LZS Łubniany
46A klasa Opole 28Unia Kolonowskie
47A klasa Opole 38LZS Frączków
48A klasa Opole 48LZS TwardawaS
49A klasa Opole 19LZS Włochy
50A klasa Opole 29LZS Raszowa
51A klasa Opole 39Czarni Korfantów
52A klasa Opole 49LZS BiedrzychowiceB
53A klasa Opole 110Pogoń Dobrzeń Wlk
54A klasa Opole 210Metal II Kluczbork
55A klasa Opole 310GKS Grodków
56A klasa Opole 410Ruch SteblówB
57A klasa Opole 111LZS Borki
58A klasa Opole 211LZS Zębowice
59A klasa Opole 311Czarni Otmuchów
60A klasa Opole 411LZS Bieńkowice
61A klasa Opole 112LZS Łosiów
62A klasa Opole 212Otmęt II Krapkowice
63A klasa Opole 312LZS Kamienica Nyska
64A klasa Opole 412Ruch II Zdzieszowice
65A klasa Opole 113LZS Mechnice
66A klasa Opole 213LZS KalinowiceSP
67A klasa Opole 313Orzeł Reńska WieśSP
68A klasa Opole 413LZS RozkochówSP
69A klasa Opole 114Polonia WołczynSP
70A klasa Opole 214LZS RadawieSP
71A klasa Opole 314LZS LipowaSP
72A klasa Opole 414Cukrownik BaborówSP
73B klasa Nysa1WMZKS Goświnowice
74B klasa Prudnik 11Pogoń II PrudnikA
75B klasa Prudnik 21Pogoń III Prudnik
76B klasa Nysa2LZS Burgrabice
77B klasa Prudnik 12LZS Rostkowice
78B klasa Prudnik 22LZS Mokra
79B klasa Nysa3LZS Ujeździec
80B klasa Prudnik 13LZS Chrzelice
81B klasa Prudnik 23LZS Gromada Olszynka
82B klasa Nysa4Sparta II Paczków
83B klasa Prudnik 14LZS Lubrza
84B klasa Prudnik 24LZS Pogórz
85B klasa Nysa5LZS Śliwice
86B klasa Prudnik 15LZS Racławice Śląskie
87B klasa Prudnik 25LZS Trzebina
88B klasa Nysa6LZS Buków
89B klasa Prudnik 16LZS Dytmarów
90B klasa Prudnik 26LZS Łąka Prudnicka
91B klasa Nysa7LZS Kałków
92B klasa Prudnik 17LZS Rudziczka
93B klasa Prudnik 27LZS Zwiastowice
94B klasa Nysa8LZS Jasienica Górna
95B klasa Prudnik 18LZS Czyżowice
96B klasa Prudnik 28LZS Zawada
97B klasa Nysa9LZS Wilamowa
98B klasa Prudnik 19LZS Radostynia
99B klasa Nysa10LZS Trzeboszowice
100B klasa Prudnik 110LZS Kotkowice
101B klasa Nysa11LZS Dziewiętlice
102B klasa Prudnik 111LZS Moszczanka
103B klasa Nysa12LZS Koperniki
104B klasa Prudnik 112LZS Śmicz
A - Awans.
SP - Spadek.
B - Beniaminek.
S - Spadkowicz.
Liczba wycofanych drużyn: 0

Lista sezonów
Mistrzowie lig
Zdobywcy pucharów